تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
معنی پارافریز

معنی پارافریز

دوشنبه 24 ارديبهشت 1403
15:14
سینا مگبازنویسی یا بازنویسی یکی از مهم ترین توانایی ها و مهارت های دنیای نویسندگی است. می‌توانیم بازنویسی را روشی برای استفاده از شواهد و نوعی مهارت علمی بنامیم که به ما امکان می‌دهد عقاید دیگران را بدون مواجهه با مشکل سرقت ادبی بپذیریم. این اصطلاح به معنای تغییر کلمات و عبارات در یک متن است.

اگر کپی‌رایتینگ به درستی انجام شود، نویسنده می‌تواند از سرقت ادبی اجتناب کند و فرصت‌هایی برای کپی خلاقانه اثر اصلی و استفاده از آن در یک مقاله یا نوشته پیدا کند. البته در مورد کپی هم باز هم ذکر منابع به صورت دقیق و صحیح ضروری است.

یکی از مهمترین کاربردهای اصطلاحات نوشتن مقدمه مقاله است. قسمت مقدماتی مقاله خلاصه ای از تحقیقات قبلی مرتبط با مقاله شما است که تقریباً مشابه اکثر مقالات در یک موضوع است. برای جلوگیری از سرقت ادبی، توصیه می شود جملاتی را که از مقدمه مقالات دیگر گرفته شده است، اصلاح و سپس در مقاله استفاده کنید.

البته شباهت فقط در مقدمه مقاله نیست و می توان عبارات یا جملاتی مشابه مقالات قبلی را در سراسر مقاله یافت. بهتر است قبل از ارسال مقاله به ژورنال، سرقت علمی را بررسی کنید.

مراحل پارافرزیس

مراحل پارافریز به شرح زیر است:

1. ابتدا مطمئن شوید که متن را به خوبی درک کرده اید. برای این کار باید تعاریف کلمات کلیدی را بررسی کرد. اگر معنای کلمه یا عبارت خاصی را نمی دانید، باید آن را در منابع مختلف و فرهنگ لغت های تخصصی جستجو کنید.

2. در مرحله بعد باید متن را مرور کنید و نکاتی را از حافظه خود ثبت کنید.

3. سپس این کلمات را با متن مورد نظر مقایسه کنید تا مطمئن شوید که تمام اطلاعات کلیدی و ضروری را وارد کرده اید.

4. از علامت نقل قول برای نقل قول استفاده کنید. به یاد داشته باشید که نیازی به تغییر کلمات فنی و خاص نیست زیرا در بسیاری از موارد استفاده از مترادف برای کلمات خاص مناسب به نظر نمی رسد.

5. تمام جزئیات متن را بنویسید تا بتوانید تمام مطالب را به بهترین شکل ممکن تحویل دهید.

6. برای بازنویسی متن باید از کلمات خود استفاده کنید. با این حال، معنی و پیام متن به هیچ وجه نباید تغییر کند.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 15 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سینا مگ است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|